Ana Sayfa
17 Temmuz 2017 ( 172 izlenme )
Reklamlar

Peynir ve karpuzun müthiş uyumu: Çöp şiş karpuz

Sadece lezzetli değil sağlıklı da

Şunu kabul etmek gerek ki bir dilim karpuzun yanına en çok peynir yakışıyor. Bir de tatildeysek tadından yenmez, mis.

Bu kadar lezzetli bir ikilinin aynı zamanda sağlıklı olması şaşırtıcı olsa da, bu bilginin doğruluğuyla mutlu olabilirsiniz. Biliyoruz ki karpuz bol su içeren bir meyve ve bunun yanında şeker oranı da oldukça yüksek. Ama işte bu yüksek şeker, peynirin protein yükü ile dengeleniyor ve bu ikili sağlıklı bir öğün haline geliyor.

Uyarı

Bol su ve şeker içermesi sebebiyle karpuzu yanında peyniriyle birlikte bir öğün olarak tüketmemiz öneriliyor. Çünkü "Yemek üzerine meyve yiyeyim" düşüncesiyle tüketilen karpuz şeker içeriğiyle fazladan kalori ve su oranıyla da şişkinlik demek oluyor.

Bu kadar karpuz bahsinin üzerine hepimizin öğle menüsü de belli oldu sanırım. O zaman şuracığa bir de "Çöp şiş karpuz" tarifi de bırakayım.

Malzemeler

- Karpuz

- Çörek otlu peynir

- Roka veya nane yaprakları

- Çöp şişler


Yapılışı

Karpuz ve peyniri küp küp doğruyoruz; tıpkı kebap yapar gibi ve istediğiniz büyüklükte. İsteğe göre peniri de değiştirebilirsiniz. Sonra çöp şişlere sırasıyla bir küp karpuz, bir küp peynir, bir yaprak roka şeklinde diziyoruz ve servis ediyoruz. İşte hazır, geriye tadını çıkarmak kaldı.

Afiyet olsun

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altmış senelik arkadaşım o benim. Kimseye bırakmam. Köprüdeki köpeği korumak için seferber olan koca yürekli insanlar... Bu resmen nitelikli dolandırıcılık ama.. Erkeklerin cinsiyetçiliği aşamadığı konular nelermiş? İzleyin..